-15% rabatu na wszystko z kodem rabatowym: WIOSNA

BIOMIMETYKA

2019-02-27
BIOMIMETYKA
BIOMIMETYKA (INACZEJ BIONIKA LUB BIOMIMIKRA) TO NAUKA ZAJMUJĄCA SIĘ BADANIEM ORAZ NAŚLADOWANIEM ZACHOWAŃ, STRUKTUR I PROCESÓW, ZACHODZĄCYCH W ŚWIECIE NATURY.
            
Zaczerpnięte ze świata przyrody zjawiska, konstrukcje i mechanizmy działania od lat z powodzeniem przenoszone są między innymi do takich dziedzin jak: inżynieria, budownictwo, medycyna czy biotechnologia. Te inspirowane naturą, a zarazem zaawansowane technologicznie rozwiązania znalazły także swoje zastosowanie w szeroko pojętym odmładzaniu skóry, a więc kosmetyce, kosmetologii i medycynie estetycznej.  

TERAPIA CELOWANA

Składniki o właściwościach biomimetycznych
, między innymi popularne już peptydy biomimetyczne, są bez wątpienia jednym z najlepszych odkryć współczesnej kosmetologii. Aktywność biologiczna składników biomimetycznych polega na wiernym naśladowaniu struktur i fizjologicznych mechanizmów działania swoich naturalnych odpowiedników. Daje to możliwość modulowania naturalnych procesów naprawczych skóry i wpływu na tempo jej starzenia za pomocą substancji o działaniu ściśle ukierunkowanym na dany problem.  

Składniki biomimetyczne, w zależności od ich rodzaju i przeznaczenia (zaprogramowania), mogą oddziaływać na skórę w bardzo zróżnicowany sposób.

Niektóre ich funkcje to:

 • przekazywanie informacji do ściśle określonych komórek docelowych, w celu aktywowania lub hamowania wybranych procesów, np. podziału komórkowego lub wytwarzania melaniny,
 • sterowanie procesami metabolicznymi, regeneracyjnymi i naprawczymi,
 • stymulacja tworzenia nowych komórek – przyspieszenie gojenia i odnowy tkanek,
 • pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny, czyli włókien podporowych skóry,
 • hamowanie procesów zapalnych, np. zmniejszenie pieczenia i zaczerwienienia skóry,
 • blokowanie neuroprzekaźników, odpowiadających za skurcze mięśni mimicznych twarzy (działanie przeciwzmarszczkowe),
 • zwiększenie wiązania i zatrzymywania wody w skórze,
 • ułatwienie transportu innych substancji aktywnych w głąb skóry,
 • hamowanie wytwarzania melaniny - barwnika odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień,
 • sterowanie procesem złuszczania naskórka,
 • uzupełnienie bariery naskórkowej i cementu międzykomórkowego,
 • redukcja łysienia, stymulacja wzrostu włosów,
 • pobudzenie spalania tkanki tłuszczowej (działanie antycellulitowe i wyszczuplające). 

BIOMIMETYZM W NATURALNYCH KOSMETYKACH ALKEMIE

Kosmetyki Alkemie zostały stworzone zostały tak, aby działać wielozadaniowo, efektywnie i w zgodzie z fizjologicznym funkcjonowaniem skóry. Nowoczesne badania i postęp biotechnologii dały możliwość wyizolowania ukrytych w naturze substancji, które w niezwykle skuteczny, bezpieczny i kontrolowany sposób oddziałują na skórę, nie zaburzając przy tym jej funkcjonowania. Ich zadaniem jest między innymi naprawa zaburzonych (np. stresem cywilizacyjnym) mechanizmów, odbudowa i wsparcie funkcji obronnych skóry oraz spowolnienie procesu przedwczesnego starzenia. Z bardzo wielu dostępnych w biotechnologii rozwiązań, wyselekcjonowaliśmy do naszych kosmetyków te substancje o właściwościach biomimetycznych, które są naturalne, bezpieczne oraz wykazują dużą biozgodność z ludzką skórą i bardzo wysoką aktywność.

JAK DRUGA SKÓRA – FILMEXEL®,
BIOLIPIDY MASŁA SHEA

Skóra jest naszą tarczą ochronną. Izoluje nas od środowiska zewnętrznego, zapewniając obronę przed promieniami UV, czynnikami drażniącymi, toksynami, drobnoustrojami, wolnymi rodnikami itp. W dobie agresywnych detergentów, zanieczyszczonego środowiska i ogólnego osłabienia organizmu człowieka, skóra często nie daje rady sama odeprzeć wszystkich zagrożeń, jej struktura staje się osłabiona i zubożała. Dlatego, aby mogła skutecznie pełnić swoją funkcję (oraz pięknie i zdrowo wyglądać) musimy zapewnić jej wielokierunkowe wsparcie.

FILMEXEL®
- biomimetyczny, naturalny składnik o właściwościach filmotwórczych, stworzony przy użyciu innowacyjnej, opatentowanej technologii IBPN®. Tworzy przenikająca się nawzajem zaawansowaną sieć biopolimerów, które formują na skórze bardzo cienki, elastyczny, wytrzymały i „oddychający” film. Przypomina on do złudzenia „drugą skórę”, naśladując jej strukturę, właściwości oraz funkcję ochronną. Ta molekularna bariera bardzo skutecznie chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a także wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe i liftingujące. Daje natychmiastowy efekt wygładzenia skóry, zmniejszenia widoczności porów i podniesienia owalu twarzy. FILMEXEL® znajdziesz w (R)EVOLUTION MASK Masce liftingująco-odmładzającej i YOUTH ON DEMAND  24-godzinnym kremie odmładzająco-liftingującym.

BIOLIPIDY MASŁA SHEA
– zestaw wyizolowanych z masła Shea biolipidów o składzie zbliżonym do tych, które występują naturalnie w ludzkiej skórze. Dzięki wysokiej przyswajalności przez skórę, skutecznie odbudowują jej płaszcz hydrolipidowy i wzmacniają system obronny. Zapobiegają TEWL (przeznaskórkowej utracie wody), odżywiają i uszczelniają naskórek. Wspierają także odporność skóry na promienie UV i czynniki środowiskowe.  

EFEKTYWNE ZŁUSZCZANIE - PEELMOIST™
PEELMOIST™ to nowoczesny, „inteligentny” składnik, który zapobiega niekontrolowanemu złuszczaniu się naskórka i selektywnie rozluźnia połączenia pomiędzy uszkodzonymi lub martwymi komórkami skóry, bez naruszenia tych połączeń u komórek zdrowych. Tworzy także na powierzchni skóry coś w rodzaju cząsteczkowego filmu, który znacząco ułatwia przezskórne przenikanie papainy - enzymu o naturalnych właściwościach złuszczających. Dzięki swej budowie PEELMOIST™ ułatwia fizjologiczne złuszczanie i odbudowę zdrowego naskórka, a także zapobiega odwodnieniu i nieprawidłowemu złuszczaniu się skóry. Znajdziesz go w BEAUTY: ACTIVATE! Biomimetycznym peelingu enzymatycznym.  

REDUKCJA NAPIĘĆ MIMICZNYCH - GATULINE® EXPRESSION i ADENOZYNA LIPOSOMALN

Mięśnie mimiczne naszej twarzy codziennie wykonują tysiące, często mimowolnych i prawie niewidocznych napięć. Z czasem prowadzi to powstawania delikatnych linii mimicznych, które z wiekiem przekształcają się w coraz mocniej widoczne zmarszczki. Zastosowane przez nas, wyizolowane ze świata natury substancje, wykazują bardzo skuteczne, a przy tym nietoksyczne i bezpieczne dla organizmu działanie „botox like”. Poprzez blokowanie cyklicznych mikro-skurczy mięśni mimicznych twarzy dają szybki efekt wygładzenia skóry, redukcji zmarszczek i wygląd wypoczętej, zrelaksowanej cery. Nie dopuszczają do utrwalenia się zmarszczek, ponadto stymulują syntezę kolagenu i elastyny, wzmacniając sieć podporową skóry.

GATULINE® EXPRESSION
- oparty na etnochemii ekstrakt z kwiatów i łodyg Acmella Oleracea, rośliny leczniczej pochodzącej z Madagaskaru. Stanowi bezpieczną, skuteczną i nieagresywną alternatywę dla liftingujących zabiegów chirurgicznych. Daje natychmiastowy efekt „botox like”. 

ADENOZYNA LIPOSOMALNA -
mikro-liposomy o wydłużonym czasie działania, które zostały wypełnione roztworem adenozyny - nukleozydu, występującego naturalnie w organizmie jako element DNA. Adenozyna w tej formie z łatwością przenika do głębszych warstw skóry, błyskawiczne rozluźniając skurcze mięśni mimicznych twarzy. Zajdziesz ją w YOUTH ON DEMAND  24-godzinnym kremie odmładzająco-liftingującym.  

BOOSTERY KWASU HIALURONOWEGO - AQUAXYL™ i GLYCOHYAL LW
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu i występuje między innymi w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie wody, a więc utrzymanie nawilżenia skóry na odpowiednim poziomie. Poprzez wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej tworzy macierz dla włókiem kolagenu i elastyny. Bierze także udział w procesie gojenia ran, neutralizacji wolnych rodników i obrony immunologicznej skóry. Z wiekiem ilość tego kwasu w skórze spada, co powoduje jej osłabienie, zwiotczenie i odwodnienie, zwiększoną podatność na czynniki środowiskowe oraz widoczne starzenie. Aby skutecznie uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w skórze zastosowaliśmy dwie wysoce aktywne formy, których skuteczność wynika z bardzo małej masy cząsteczkowej, a co za tym idzie - dużej przenikalności i przyswajalności przez skórę.

GLYCOHYAL LW
to nowa generacja kwasu hialuronowego o ponad 100-krotnie mniejszej od standardowej wielkości cząsteczek i wysokiej biodostępności. Bardzo łatwo wnika wgłąb skóry – jest silnym promotorem przenikania. Intensywnie, wielopoziomowo, warstwa po warstwie nawilża i uzupełnia w skórze ubytki kwasu hialuronowego. Zmniejsza zmarszczki, stymuluje produkcję kwasu hialuronowego oraz pobudza komórki, odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu i elastyny. Zajdziesz go w HYDROLIFT BOOSTER Koncentracie hydro-liftingującym.

AQUAXYL™
- opracowany w technologii 3D booster kwasu hialuronowego o unikalnej budowie chemicznej. Molekularne połączenie pochodnych glukozy i xylitolu, zapewnia skórze skuteczne wiązanie wody we wszystkich jej warstwach i natychmiastowe, długotrwałe działanie nawilżające. Optymalizuje równowagę płynów w skórze. Zwiększa
syntezę kwasu hialuronowego i ogranicza nadmierne złuszczanie naskórka. Zajdziesz go w YOUTH ON DEMAND  24-godzinnym kremie odmładzająco-liftingującym.  

DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE - PIEPRZ TASMAŃSKI
PIEPRZ TASMAŃSKI - ekstrakt z jagód pieprzu tasmańskiego to naturalny składnik, który (wbrew skojarzeniom) działa bardzo silnie łagodząco. Posiada właściwości neurokosmetyczne, tzn. wywiera wpływ na układ nerwowy skóry, nie powodując przy tym zaburzenia jej naturalnego funkcjonowania. Gasi kaskadę procesów zapalnych - hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych, poprzez inhibicję kanału TRPV1. Pozwala to na uzyskanie efektu kojącego, wyczuwalnego właściwie od razu po zastosowaniu. W ciągu 5 minut od aplikacji zmniejsza uczucie swędzenia o 79 % i pieczenia o 58 %. Redukuje też podrażnienia wywołane promieniowaniem UV o 30 % w czasie 30 minut od zastosowania.Skontaktuj się z nami
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Powiązane wpisy

loader
Polecane
Youth on demand 50ml - 24-godzinny krem odmładzająco-liftingujący

Youth on demand 50ml

24-godzinny krem odmładzająco-liftingujący
159,00 zł
Beauty: activate! 60 ml - Biomimetyczny peeling enzymatyczny

Beauty: activate! 60 ml

Biomimetyczny peeling enzymatyczny
119,00 zł
(R)evolution mask 60ml - Bankietowa maska liftingująca

(R)evolution mask 60ml

Bankietowa maska liftingująca
129,00 zł
Nature is better 15 ml - Krem na okolice oczu 360°. Bestseller

Nature is better 15 ml

Krem na okolice oczu 360°.
139,00 zł

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel