Czym różni się od siebie booster, serum i olejek.

Aby zapewnić sobie kompleksową pielęgnację - dobierz do tego zestawu jeden z poniższych produktów uzupełniających:
Z zasady konsystencja serum powinna być bardzo lekka. Skład aktywny najczęściej zawieszony jest w wodzie, pozbawiony mazistości. Pozwala to na szybkie i dogłębne wchłanianie składników aktywnych, bez pozostawienia filmu na skórze. Dlatego też tak ważne jest, aby po zastosowanym serum użyć kremu.
Zdarza się jednak, że serum, to również produkt w formie lekkiej emulsji. Taki produkt można użyć bez dodatkowego stosowania kremu pielęgnacyjnego, a wystarczy sam krem z SPF, jeśli skóra jest cera tłustą i dobrze nawilżoną. Tego typu serum powinno być jednak nazwane boosterem, o czym możecie się przekonać czytając poniżej opis boostera.
• Olejek dość często mylony jest z serum, z uwagi na dość podobny sposób pakowania tych produktów (w szklanym pojemniku z pipetą), jednak posiada całkowicie inne właściwości
Pierwszą dość mocno odznaczającą się różnicą jest sama konsystencja produktu, jak napisaliśmy powyżej - serum to najczęściej składniki aktywne zawieszone w wodzie, olejek natomiast ma zawieszone składniki aktywne w olejku/oleju. Sam rodzaj użytego podłoża dla substancji aktywnych w tych produktach będzie warunkował składniki aktywne (lepiej rozpuszczalne w tłuszczach będą kompozycją olejku, natomiast lepiej rozpuszczalne w wodzie będą kompozycją serum). Dodatkowo, warto również zaznaczyć, że olejek wykorzystywany w codziennej pielęgnacji może być produktem, składającym się tylko z jednego rodzaju olejów roślinnych lub być mieszanką kilku z nich. W swojej zawartości może mieć dodatkowo zawieszone składniki aktywne, lub być ich głównym i jedynym źródłem w produkcie. Bardzo często czyste olejki pielęgnacyjne, nie posiadają w swoim składzie konserwantów, co z pewnością jest istotną informacją dla alergików. Olejki pielęgnacyjne, pozostawiają na skórze film (warstwę ochronną), wspierającą warstwę hydrolipidową przed transepidermalną ucieczką wody z naskórka. Dzięki temu, nawilżenie skóry się poprawia, głównie z powodu zatrzymywania nawilżenia w głębszych warstwach skóry. Stosując olejki, w jednej z codziennych pielęgnacji (porannej lub wieczornej) - jeśli nie odczuwamy takiej potrzeby, możemy pominąć nakładanie kremu na użyty olejek. Warto natomiast pod olejek nałożyć serum, by dostarczyć składników odżywczych głębszym warstwom skóry. Olejki są również bardzo wygodną formą kosmetyku, wzbogacającą inne produkty kosmetyczne, np. maski. Jeśli nasza skóra wymaga natychmiastowego wsparcia, olejki możemy dodawać do porcji maski. Jeśli natomiast nie lubisz efektu wykończenia, jaki dają olejki na skórze, możemy zminimalizować widoczną błyszczącą warstwę na skórze, dodając 1-2 kropelki olejku do porcji kremu. Zachowamy w ten sposób w pełni właściwości olejku, minimalizując błyszczenie się skóry.
• Booster, to dość nowa pozycja na rynku i jak wynika z tłumaczenia: jest to produkt, który ma za zadanie doładować skórę i/lub doładować właściwości kremu. Booster to "bomba" składników aktywnych, witamin i minerałów. Od serum różnią się głównie konsystencją, są od nich bardziej gęste. Serum nałożone na skórę po kilku minutach się wchłania i nie pozostawia żadnej warstwy wykończenia tzw. filmu. Booster natomiast daje uczucie satynowego, lekkiego wykończenia bez uczucia lepkości czy tłustości. Nie bez powodu kochają je wszystkie typy skóry! Dla cer tłustych i mieszanych jest to idealne wykończenie, bez uczucia obciążenia. Cery suche i odwodnione lubią natomiast czuć, że kosmetyk pozostał na skórze, dając w ten sposób ukojenie. Często posiadaczki cer tłustych rezygnują z stosowania kremu na rzecz boostera – co nie zawsze jest korzystne – pamiętaj, aby chociaż przy jednej z rutyn pielęgnacyjnych stosować krem (np. wieczorem).


Powiązane wpisy
