O ALKMIE

Teraz możesz odkryć
Prawdę o Alkemie


Alkemie to zupełnie nowy wymiar kosmetyki naturalnej. Połączenie wiekowych tradycji, wiedzy zielarzy, szeptunek i uzdrowicieli, profesorów botaniki, chemii i fizyki z najnowszymi odkryciami kosmetologii.

Wierzymy, że kosmetyk powinien być swoistym pokarmem dla skóry. Działać długotrwale i wielowymiarowo, tak by nasz naturalny skórny ekosystem, miał możliwość powrotu do równowagi, która jest jej niezbędna, do prawidłowego funkcjonowania.

Informacje o składnikach i ich unikalnych właściwościach, czerpiemy u źródeł, od ludzi, którzy każdy z naszych surowców badali przez lata, by wyekstrahować z nich to co najcenniejsze. Wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze surowce, pochodzące ze zrównoważonych, ekologicznych źródeł, których skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi. W naszych produktach znajdziesz niespotykanie wysokie stężenie każdego z nich, ponieważ mamy dowody na to, że właśnie wtedy osiągniemy pełnię zamierzonych efektów. By mieć pewność, że dotrą we wskazane przez nas miejsce, wykorzystujemy w pełni naturalne peptydy biomimetyczne i promotory przenikania przeznaskórkowego. Działają one jak swoiste nośniki i magiczne wytrychy dla wszystkich substancji, które zawarliśmy w recepturze.Pewnie zastanawiasz się skąd się pojawiliśmy?


Od 15 lat zajmujemy się branżą kosmetyczną, od 9 produkcją kosmetyków na rynek profesjonalny i detaliczny. Stworzyliśmy mnóstwo produktów i zabiegów, z którymi już niejednokrotnie miałaś styczność szukając inspiracji do domowej pielęgnacji lub oddając się w ręce specjalistów w hotelach SPA. Wiele z nich zostało docenione przez grono specjalistów i wielokrotnie nagrodzone za innowacyjność i skuteczność działania.

Zdobyliśmy zaufanie naszych klientów wprowadzając na rynek markę MomMe Mother & Baby Natural Care oraz tworząc pierwszy profesjonalny program Femi & Baby SPA dwukrotnie nagrodzony SPA PRESTIGE AWARDS. Jako pierwsi stworzyliśmy kompletne SPA dla wegetarian i wegan ponieważ etyka i proces pozyskania surowców są dla nas niezwykle ważne. Na każdym z naszych produktów znajdziesz informację o jego przeznaczeniu dla wegetarian i wegan.Nieustannie poszukujemy ciekawych rozwiązań, które moglibyśmy wykorzystać w nowych produktach.
Uczestniczymy we wszystkich najważniejszych międzynarodowych targach surowcowych, konferencjach SPA i sympozjach kosmetycznych
by jako pierwsi zaproponować Ci nowe, rewolucyjne osiągnięcia kosmetologii.


W Alkemie tworzymy kosmetyki, których sami chcemy używać. Dlatego możesz być pewna, że w naszych produktach znajdziesz wyłącznie substancje, które pozytywnie wpłyną na Twoją skórę i samopoczucie. Sprawdź nas, odważ się odkryć Alkemie!Nasz zespół


Zdjęcie produktu
JUSTYNA ŻUKOWSKA-BODNAR (Founding Partner)

Od 17 lat związana z branżą kosmetyczną i SPA. Jej specjalizacje to kosmetologia, promocja zdrowia, pedagogika i edukacja zdrowotna. Wieloletni wykładowca, twórca programów szkoleniowych oraz autorskich masaży i rytuałów zabiegowych. Praktyk, który lubi uczyć się od najlepszych. Autorka wielu publikacji w prasie branżowej i lifestylowej. Twórca pierwszego w Polsce SPA dla wegetarian i wegan oraz dwukrotnie nagrodzonego SPA PRESTIGE AWARDS najlepszego programu Femi and Baby SPA.

Od 11 lat zajmuje się produkcją kosmetyków na rynek detaliczny i profesjonalny. W trakcie trwania swojej kariery zawodowej była odpowiedzialna za wdrażanie produktów na rynki międzynarodowe, tworzenie receptur, budowanie PR i marketingu oraz skutecznych kanałów dystrybucji.

Słynie z totalnej bezkompromisowości, dlatego po wieloletniej współpracy z polskimi firmami kosmetycznymi, zdecydowała się na założenie własnej firmy.

Trendsetter, twórca linii kosmetyków wielokrotnie nagradzanych za innowacyjność, skuteczność i niesztampowe podejście do kosmetologii. Lubi wyznaczać nowe kierunki w branży dlatego nie boi się często rewolucyjnego podejścia do produktu i procedur zabiegowych. Od wielu lat uczestniczy w największych imprezach branżowych na świecie, tropiąc nowinki, które wykorzystuje w swojej pracy.

Jest zawsze na bieżąco z najnowocześniejszymi surowcami. Kosmetyk idealny dla niej to taki, który działa wielowymiarowo, dlatego każdy z produktów projektowany jest tak, by dostarczyć skórze kompletne rozwiązanie problemu.

Jak lwica broni swojej wizji marki i produktów jako całości, często swoją skłonnością do perfekcji doprowadzając współpracowników do szału. Zawsze koordynuje wszystkie procesy tworzenia od momentu koncepcji, przez projektowanie graficzne, teksty marketingowe, packaging i komunikację PR.

Dlatego „twórca” to słowo, które najlepiej określa jej charakter i funkcję w firmie.

Prywatnie eko freak, który z wielką dokładnością analizuje składy wszystkich produktów, jakie wpadną w jej ręce. Mama nastoletniej Jagody z którą w wolnej chwili eksperymentuje w kuchni i wykorzystuje każdy centymetr kwadratowy swojego ogrodu na sadzenie nowych odmian roślin. Totalnie zakochana w psach pracujących ras Alaskan Malamute i Border Collie, które czynnie trenuje do sportu.


Zdjęcie produktu
MAREK BODNAR (Prezes zarządu)

Od 21 lat związany z handlem, dystrybucją i produkcją. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Gospodarki Narodowej – kierunek Zarządzanie Przedsiębiorstwem, specjalista CRM, dyplomowany Mediator, urodzony logistyk, opanowany (sic!) i świadomy realista i optymista.

Doświadczenie zdobywał w kilku branżach, budując, rozwijając i zarządzając przedsiębiorstwami od prawie 22 lat.

Z branżą kosmetyczną związany od 12 lat w zakresie zarządzania, produkcji, sprzedaży, rozwoju dystrybucji, budowy sieci sklepów franczyzowych i działań eksportowych. Z sukcesami wprowadzał na rynek krajowy i międzynarodowy marki kosmetyczne.

Zdecydowana oaza spokoju w naszej firmie. Posiada niesamowitą umiejętność wyciszania nadmiernych emocji i skutecznego znajdywania rozwiązań z sytuacji, wydawałoby się „bez wyjścia”.

Mistrz logistyki, którego dewizą powinno być hasło „rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba poczekać dwie godziny”. Sami nie wiemy, w jaki sposób koordynuje codziennie miliard procesów, składających się na sprawne funkcjonowanie firmy.

Firmowy mistrz kuchni, który z 4 składników przygotuje wyborne danie, mało tego w ilości, którą można by wykarmić cały pułk wojska ☺. Jego zdaniem dobra kuchnia, wyborne południowe czerwone wino, w towarzystwie prawdziwych przyjaciół, to jedne z największych życiowych przyjemności.

Z niczego buduje, z pustego nalewa, z popiołów powstaje.


Zdjęcie produktu
PRZEMEK ORZECHOWSKI (Partner)

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności Inwestycje. Po zakończeniu studiów 2002r. karierę zawodową rozpoczął w rodzinnej firmie AGA, producenta galanterii skórzanej marek Samsonite i Valentini.

Przez lata pracy zdobywał doświadczenia na wielu stanowiskach związanych ze sprzedażą, badaniami i rozwojem oraz w pionie detalicznym. Od stycznia 2009 przejął zarząd spółki, która dzisiaj jest liderem w branży ekskluzywnych produktów podróżnych i galanterii. Zarządzanie jest jednocześnie jego zawodem i pasją. Uważa, że dobre wyniki to efekt głównie ciężkiej pracy oraz świetnego pomysłu.

Pasjonat podróży i aktywnych form wypoczynku. Od wiosny do jesieni — przemierza kilometry pól golfowych, a zimą stoków narciarskich.

Barwna osobowość handlowa, o ekscentrycznych i nietuzinkowych pomysłach, dbająca o strategię rozwoju marki. Firmowy „ice breaker”, który nawet z najtrudniejszej sytuacji wychodzi z uśmiechem, przy okazji wywołując go na twarzach pozostałej części ekipy.

Podziela zamiłowanie swoich wspólników do dobrej kuchni, często zmuszając ich do przekraczania własnych granic kulinarnych i odkrywania nowych smaków ☺

Zdaniem wielu osoba “poza kontrolą”, to jednak w rzeczywistości dzięki nadmiarowi ukierunkowanej na zadanie energii intelektualnej, ma zdolność widzenia spraw z różnych perspektyw.

Ostrze miecza i tarcza ALKEMIE ☺

Jego motto życiowe „Myślenie jest sztuką, w której warto się doskonalić”.


Zdjęcie produktu
MAGDALENA KAMYSZEK-KOWAŃDY (Marketing and Brand Manger)

Obecna w świecie marketingu internetowego od ponad dziesięciu lat. Absolwentka studiów dziennikarskich o specjalności media cyfrowe i komunikacja społeczna. Od lat swoją ścieżkę zawodową kieruje w ściśle określonym kierunku, dzięki czemu zdobyła doświadczenie, pracując w ambitnych zespołach nowatorskich portali internetowych: naszemiasto.pl. dlaStudeta.pl, NaszaKlasa.pl, dlaLejdis.pl, iLunch.pl. Praca w agencjach reklamowych, w których aktywne działania była codzienną przygodą, nauczyła ją ogromnej dyscypliny, pobudzania bezgranicznej kreatywności i odwagi w tworzeniu nowatorskich pomysłów.

Internetowy freak. Wielozadaniowiec, który cały czas się uczy i wdraża w życie nowe idee! Za swój duży atut uważa znajomość najnowszych narzędzi stosowanych w ramach koncepcji marketingu zintegrowanego i dzięki różnorodności prowadzonych projektów wykorzystuje kompleksowe działania w obszarze digital marketingu.

Blogosfera i vlogosfera nie mają przed nią żadnych tajemnic, a przywilej utrzymywania relacji z blogerami i vlogerami uważa za jeden z wielu mocnych atutów swojej pracy.

Czerpie inspirację do działania od guru branży: Batmana Pawła Tkaczyka, Wobuzza Moniki Czaplickiej, króla internetów Michała Sadowskiego, mediafuna Maćka Budzicha i Krzysztofa Gonciarza from Japan. Od lat zafascynowana jest światem ludologi, advergamingu i narratoringu.

Uważa się za realistkę , która nie wyobraża sobie 8 rano bez planu dnia w kalendarzu. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do wykonania.

Po pracy najchętniej oddaje się kolejnym gigabajtom e-booków i sezonom ulubionych seriali. Ostatnio obudziła w sobie zakurzonego artystę, odnajdując ogromną przyjemność w projektowaniu graficznym.

Nienawidzi niedotrzymywania ustalonych deadlinów.


Zdjęcie produktu
AGNIESZKA NIEMIROWSKA-KMIECIK (Kosmetolog)

Kosmetolog, masażystka i szkoleniowiec z piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Absolwentka poznańskiej Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji na kierunku kosmetologia oraz krakowskiego Medycznego Studium Masażu Leczniczego. Ukończyła ogromną ilość szkoleń z dziedziny kosmetyki i różnorodnych technik masażu, czerpiąc inspirację od najlepszych trenerów światowej renomy. Efektem są wszechstronne umiejętności, gruba teczka certyfikatów oraz nieprzerwana chęć zdobywania nowej wiedzy.

Doświadczenie zdobyła podczas wieloletniej pracy dla najlepszych marek na rynku kosmetyki profesjonalnej i SPA. Z pasją i zaangażowaniem przekazuje innym swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jest autorką wielu katalogów, broszur, procedur zabiegowych, masaży firmowych i artykułów do prasy branżowej. Skrupulatny, upierdliwy (!) i dążący do perfekcji korektor tekstów.

Praktyk i pasjonat swojego zawodu, bezkompromisowo zafiksowany na kosmetykę naturalną. Twórca autorskich programów pielęgnacyjnych w zakresie ujędrniania i modelowania sylwetki, pielęgnacji ciała dla kobiet w ciąży i po porodzie oraz aktywnej ekokosmetyki.

Konsekwentnie podąża obraną ścieżką, łącząc kosmetykę, masaż i ogromną sympatię do ludzi. Hołduje stwierdzeniu, że człowiek to jedna całość i powinien być postrzegany holistycznie.

Uwielbia pracę kreatywną. Konstruowanie nowych zabiegów i szukanie innowacyjnych zastosowań kosmetyków to dla niej nie tylko praca, ale przede wszystkim wielka frajda.

Jest osobą wielofunkcyjną — prowadzi własne gabinety, szkoli, masuje, tworzy nowe zabiegi i opisy kosmetyków, aktywnie uczestniczy we wdrożeniach nowych produktów Alkemie i MomMe. W zanadrzu trzyma też legitymację instruktora jazdy konnej.

Jako człowiek-sowa często pracuje w nocy, zasypując innych o dziwnych godzinach mailami i pomysłami. Prywatnie mama, żona, miłośniczka koni. Lubi spacery po lesie jesienią, muzykę metalową i dobre seriale. Marzy o własnym SPA pośrodku zielonego lasu.

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel