Jak poradzić sobie z cieniami pod oczami

 

Okolica oka, ze względu na swoją budowę anatomiczną, ma niestety skłonności do pojawiania się zasinień, a także opuchnięć. Można im jednak przeciwdziałać oraz redukować intensywność ich występowania. Poznaj przyczynę powstawania zasinienia oka i wyeliminuj czynniki wpływające na ten stan, a zapomnisz o korektorze na co dzień. :)


Zasinienie na dolnej, jak i górnej powiece (to zdarza się rzadziej), może być kwestią genetyki oraz wynikiem negatywnego wpływu pewnych czynników. W kwestii genetyki nie chodzi o nic innego, jak o to, że skóra w tej okolicy jest dość płytko unaczyniona i bardzo cienka, przez co naczynia krwionośne jakby „prześwitują”, tworząc zasinienie tej strefy. Jeśli z zasinieniem okolicy oka zmagasz się „od zawsze”, nie towarzyszy temu również opuchlizna, to niestety nie usuniesz zasinienia całkowicie, ale możesz nieco je zredukować. Czynnikami zewnętrznymi, które będą powodować cienie pod oczami są w zasadzie wszystkie te, które powodują opuchnięcia okolicy oka, jednak w tym przypadku nie chodzi o utrudnienie przepływu limfy, a o słabe krążenie krwi. Samo powstanie opuchnięcia tej strefy będzie również przyczyniać się do powstania zasinienia, ponieważ opuchnięcie będzie pogarszać krążenie krwi.

Dla przypomnienia czynnikami negatywnie wpływającymi na strefę okolicy oka są:

  • brak snu i odpowiedniej regeneracji,
  • praca przed komputerem,
  • wielogodzinne przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • dieta bogata w posiłki bardzo przetworzone zawierające dużą ilość soli, glutaminianu sodu i syropu glukozowo-fruktozowego,
  • częste spożywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • zanieczyszczenia powietrza,
  • problemy hormonalne,
  • i inne.

SKŁADNIKI AKTYWNE, KTÓRE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W KREMIE DO PIELĘGNACJI OKOLICY OKA 

Aby zredukować zasinienie okolicy oka - w domowej pielęgnacji postaw na kosmetyk, który w swoim składzie będzie zawierał:

KOFEINĘ - pobudza mikrokrążenie krwi, dzięki czemu zasinienie skóry jest mniej widoczne. Dodatkowo, ma działanie przeciwzmarszczkowe poprzez wpływanie na wygładzenie i napięcie skóry.

BEAUTIFEYE™ - innowacyjny składnik pozyskiwany z kory jedwabnego drzewa (Albizia julibrissin) oraz darutozydu pozyskanego z liści rośliny zwanej boską trawą (Sigesbeckia orientalis). Poprawia jędrność i napięcie skóry, dzięki czemu powieka staje się uniesiona, a to sprawia, że poprawie ulega mikrokrążenie skóry, co prowadzi do redukcji zasinienia tej strefy.

ORGANICZNA WODA Z CHABRA BŁAWATKA - przynosi ulgę zmęczonym oczom, łagodząc podrażnienia i wyciszając nadreaktywność skóry.

JAKIMI DZIAŁANIAMI MANUALNYMI WSPOMÓC SKUTECZNOŚĆ PIELĘGNACJI

Pamiętaj o tym, aby stosować krem pielęgnacyjny dedykowany powiekom na dzień i na noc. Możesz wykonać automasaż podczas aplikacji kremu, używając do tego palców serdecznych (ich ucisk jest mniejszy niż palce wskazujące), wykonując okrężne ruchy rozpoczynając od wewnętrznego kącika powieki górnej, kierując palec do zewnętrznego kącika i kolejno przechodząc do powieki dolnej, kończąc ruch w wewnętrznym kąciku powieki dolnej. Taki ruch okrężny wykonuj dość delikatnie. Możesz również wykorzystać do takiego masażu roller, którego kamienie np. opalit lub obsydian są chłodne, więc będą obkurczać naczynia krwionośne, a dzięki temu efekt po wykonanym masażu będzie jeszcze lepszy!

ZABIEGI GABINETOWE DEDYKOWANE DO PIELĘGNACJI OKOLICY OKA

Jeśli mimo starań i przestrzegania zdrowej diety, ruchu na świeżym powietrzu, odpowiedniej regeneracji/snu, prawidłowej pielęgnacji oraz wykluczeniu chorób, takich jak np. problemy tarczycowe, wciąż masz problem z zasinieniem oka -  skorzystaj z terapii gabinetowych. Pamiętaj jednak, aby decydując się na zabiegi nie zaprzestać wypracowanych nawyków. Działanie gabinetowe będzie miało sens, jeśli w domowym zaciszu zadbasz o podtrzymanie efektów uzyskanych u kosmetologa lub lekarza.

Najczęściej polecanymi zabiegami są:

Masaż limfatyczny - technika masażu limfatycznego jest doskonałym działaniem usprawniającym przepływ limfy, dzięki czemu zminimalizowane są opuchnięcia oczu, a co za tym idzie, również zasinienie okolicy oka.

Masaż kobido - doskonale sprawdzi się w celu rozluźnienia napięcie mięśni, pobudzenia krążenia krwi, co w efekcie minimalizuje cienie pod powiekami.

Karboksyterapia - terapia wykorzystująca medyczny dwutlenek węgla. Wprowadza się go śródskórnie lub podskórnie w celu pobudzenia krążenia, dotlenienia skóry i jej odżywienia.

Mezoterapia igłowa - w zależności od użytego preparatu można uzyskać efekty indywidualnie dobrane do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Podstawowym działaniem mezoterapii jest dostarczenie składników nawilżających i odżywczych, ale koktajle do mezoterapii zawierają również w swoim składzie np. kofeinę lub wyciąg z karczocha, które pobudzają mikrokrążenie, redukując zasinienie okolicy oka.

 
Posted in: Kosmetolog radzi