Pielęgnacja kobiety karmiącej piersią

 

Jakie składniki aktywne są pożądane w pielęgnacji skóry kobiety karmiącej piersią? Czy w tym czasie nadal należy wykluczać ze swojej pielęgnacji pewne produkty?

W kwestii pielęgnacji kobiet karmiących piersią jest tyle samo mitów co wokół pielęgnacji kobiet w ciąży. Jak powinna więc wyglądać prawidłowa pielęgnacja w tym okresie i na jakim działaniu składników aktywnych powinnyśmy się skupić? Czy są substancję, których powinnyśmy unikać?

W czasie połogu, a także kolejnym okresie w życiu kobiety, która niedawno urodziła, czyli w trakcie karmienia piersią, w organizmie zachodzi wiele zmian hormonalnych. Zmiany te podobnie jak w czasie ciąży powodują wiele nieprzewidzianych reakcji skórnych.

Może być tak, że skóra niewiele zmieni się od stanu, kiedy trwała ciąża, ale może być też tak, że burza hormonów będzie “płatać” figle i z cery suchej zrobi się cera tłusta lub na odwrót. Nadal skóra jest dość wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania, więc doskonale sprawdzą się w jej pielęgnacji substancję i produkty, które zalecaliśmy stosować w trakcie ciąży.

Co zmienia się w tym okresie u kobiety?

SEN! - a raczej jego brak.

Liczne pobudki nocą i niedosypianie w ciągu dnia, wiąże się z tym, że wiele naturalnych procesów w organizmie przebiega nieprawidłowo, co skutkuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i wygląd skóry. Staje się, ona poszarzała, brak jej “energii”, pomimo ciągłego jej nawilżania nie odczuwamy go aż tak intensywnie na skórze, dochodzi do zaburzeń warstwy hydrolipidowej, przez co skóra staje się bardziej podatna na podrażnienia. Dodatkowo dochodzą zmęczone z niewyspania oczy, a ich okolica staje się przesuszona z widocznymi zasinieniem. Z powodu braku odpowiedniej ilości i jakości snu, może dojść również do zastojów limfatycznych, przez co możemy zaobserwować obrzęki (na twarzy i ciele).

Co więc stosować, aby przywrócić naszej twarzy blask i promienny wygląd?

Oprócz produktów, które zalecaliśmy kobietom w ciąży, polecamy również produkty bogate w substancje, które wspierać będą naturalne mechanizmy zachodzące w skórze.

Należą do nich:

Neurophroline — składnik pozyskiwany z nasion dzikiego indygo. Składnik, który utrzymuje homeostazę w skórze, redukuje poziom hormonu stresu (kortyzolu), pobudzając ekspresję genów antystresowych.

Genencare osmos pro — składnik wspierający naturalne procesy detoksykacji, redukuje procesy oksydacyjne, przeciwdziałając powstawaniu mikrostanów zapalnych, które z kolei przyczyniają się m.in. do przedwczesnego starzenia się skóry.

Organiczny sok z zielonej mandarynki — składnik o działaniu antyoksydacyjnym.

B-circadin - pozyskiwany z Lespedezi główkowej, nazywany synchronizatorem rytmu dobowego. Harmonizuje i na nowo „programuje” cykliczne zmiany biochemiczne, regulujące takie procesy jak detoksykacja, neutralizacja wolnych rodników, utrzymanie homeostazy i transport wody w obrębie skóry. Przywraca skórze nie tylko blask, redukuje również cienie pod oczami, a skóra staje się odżywiona i pełna “energii”.

Areaumat Perpetua — ekstrakt z kocanki włoskiej. Redukuje wytwarzanie cytokin prozapalnych, które podczas nieregularnego rytmu dobowego są wytwarzane przez nasz organizm. Pobudza również produkcję β-endorfin, czyli hormonu szczęścia.

Produkty, w których znajdziesz powyższe składniki to:

1. Booster Take Your Time! - booster to wstępny krok pielęgnacyjny. Nakładasz go na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Możesz go aplikować bezpośrednio na skórę, wykonując okrężne ruchy lub oklepując skórę delikatnie opuszkami palców

2. Krem Skin (re)synchronizer— krem należy aplikować na zaaplikowany wcześniej booster lub bezpośrednio na oczyszczoną skórę.

Jakich składników powinna unikać kobieta karmiąca piersią?

Przede wszystkim składników o działaniu potencjalnie podrażniającym, czyli wysoko stężonych kwasów czy retinoidów.

 
Posted in: Kosmetolog radzi